Задатак за online коло 2017/2018  

RSS

Александар Стевановић
Trusted Member
11. 12. 2017. 13:39  

Како вам изгледа задатак за online коло?

ОШ "9.Мај" Кололеч

ReplyQuote
Горан Гојков
Trusted Member
12. 12. 2017. 20:10  

Изгледа ми превише једноставно, у смислу најбоље резултате ће имати онај ученик који буде имао више среће.

ОШ "Вук Караџић" Кикинда

dragon
Eminent Member
12. 12. 2017. 20:45  

Nastavlja se agonija! 

Саша Матијашевић
Active Member
13. 12. 2017. 13:01  

Задатак изгледа тако да нема везе са програмирањем. Уместо да деца кроз коришћење сензора провежбају употребу петљи од њих се тражи да на штоперицу програмирају робота. Задатак је одличан да се реши употребом FOR и WHILE петљи и да деца покажу конкретно знање из програмирања. Овако идемо са тајмером па ко има више среће тај ће бити бољи.

Александар Стевановић
Trusted Member
14. 12. 2017. 13:32  

Очигледно смо сви очекивали мало озбиљнији задатак 🙂

ОШ "9.Мај" Кололеч

danijelafacebok
Active Member
16. 12. 2017. 10:50  

Poštovane kolege,

ukoliko neko ima vremena potrebna nam je pomoć. Evo  o čemu se radi: Zbog privremene sprečenosti za rad koje je potrajalo bogami dosta propustila sam  obuku za nastavnika a iz istog razloga nismo učestvovali ni u takmičenjima. Vidim da je u toku takmičenje ali može li neko da mi objasni oko prijave, a takođe i zadatka koji je potrebno rešiti. Gde je moguće naći instrukcije za upravljanje robotima?.

U strahu sam da na samom početku nešto ne zeznemo i blokiramo robot.

Inače smo sklopili robot,  skinuli program za rad, iščitali upustva za  takmičenja ....i samo to....

U nadi da će neko imati razumevanja unapred HVALA!!!

ReplyQuote
Горан Гојков
Trusted Member
16. 12. 2017. 11:19  

http://bitkazaznanje.rs/tag/edukacija/
... па полако, то јест брзо јер онлајн задатак треба да  се уради до 27.12. 🙂

ОШ "Вук Караџић" Кикинда

Саша Матијашевић
Active Member
16. 12. 2017. 15:11  

У каквом стању су вам мотори и точкови? Ја сам пробао једног робота и приметио сам да се један мотор окреће брже од другог и немамо праволинијско кретање.

Решен задатак од стране наставника. Деца се још увек муче 🙂

mihajlomo liked
ReplyQuote
Горан Гојков
Trusted Member
16. 12. 2017. 19:01  

Направи скретање тако да ти се унутрашњи точак не враћа назад, него да или стоји, или да се креће напред доста спорије од спољашњег, добиће се више на времену, уколико је време битно...

Никад не можеш добити идеално право кретање, баш зог разлике у моторима, несиметричности робота, излизаним точковима. Ми то код ЛЕГО робота решавамо сензором за угао и корекцијом брзине левог или десног мотора у сваком делићу секунде. Код мБотова то иде на срећу и искуство, али се користе појединачне команде за контролу мотора, не она што оба мотора укључује.

Е сад, ако ми неко каже да ни ово не може, онда ћу да се вратим на тестерицу 🙂

ОШ "Вук Караџић" Кикинда

mihajlomo liked
ReplyQuote
MV-mBot
Active Member
26. 12. 2017. 18:02  

Поштоване колеге,

да ли је неко добио mail у коме су наведене детаљније инструкције за слање резултата? У Инструкцијама за организовање online кола лиге Кодиграња пише да ћемо путем mail-а добити детаљнија упутства о електронском слању резултата и о слању свих табела за бодовање класичном поштом.

Унапред хвала

ReplyQuote
MV-mBot
Active Member
27. 12. 2017. 20:24  

Да ли треба да шаљемо Word табеле поштом? То прошле школске године нисмо радили, а сад у упутству пише да их треба слати. Зна ли неко нешто о томе?

ReplyQuote
Biljana NT
New Member
29. 12. 2017. 16:43  

Mi smo prošle školske godine to radili, tj slali smo i poštom. Ove godine nismo 🙂 Poslala sam mail pre par dana sa pitanjem da li treba i na koju adresu ali još uvek nisam dobila odgovor.

ReplyQuote

Working

Please Login or Register